Polgári kezdeményezésből indult, de január 1-től már hivatalosan, a helyi önkormányzat támogatásával is átalakul a zentai szemészet váróterme. A Mennyit Kell Még Várni (MKMV) polgári csoportosulás szeptember elején nyújtotta be a javaslatát a zentai önkormányzat illetékeseinek, amely arról szólt, hogy a zentai szemészeten a hosszú várakozási idő alatt a szemorvosra várók hasznosan is eltölthetnék azt a röpke 4-6 órát, amennyit a telefonon egyeztetett időponthoz képest a váróteremben töltenek, s amikor végre sorra kerülnek. Az MKMV javaslata több ajánlatot is tartalmazott, többek között, hogy kirakodóvásárt szervezzenek az embereknek. Ennek a lényege az lett volna, hogy mindenki kirakja az előre felállított asztalokra a szemüvegét, majd csukott szemmel fordul párat az asztalok körül, s utána meg kell találnia az okuláréját. Az önkormányzat ezt az ötletet elvetette, viszont azt, hogy közösségi térré alakuljon a váróterem, teljes váll-, csípő- és mellszélességgel támogatta. Mivel sok zentai számára ismeretlen fogalom a közösségi tér, így a következő Hivatalos Lapban már benne lesz a hivatalos meghatározása is, amely így hangzik:
A Zentai Szemészet Várótermében kialakított Közösségi Tér olyan, társadalmi kezdeményezések eredményeként létrejött infrastrukturális keret, ahol a településen vagy környezetében élő állampolgárok formális és informális csoportjai helyet és lehetőséget kapnak közösségi tevékenységeik gyakorlására.
Hogy mely közösségi tevékenységek kapnak helyet a váróteremben, arról jelenleg is zajlanak az egyeztetések, de a hírek szerint a gyerekeknek bábelőadások lesznek minden hétfőn, szerdán és pénteken 10 órától, nyugdíjasoknak kedden és csütörtökön 12 órától ismert számítógépes szakemberek tartanak előadásokat az internetes világ rejtelmeiről (egeret mindenki hozzon magával, vezetékes, vezeték nélküli és fehér egér is számításba jöhet).
Kisebb csoportokban lehet majd römizni, bridzsezni, bélyeget nyalni és ragasztani, de az illetékesek arra kérik a közösségi térben tevékenykedőket, ne merüljenek annyira bele a szolgáltatásokba, mert akkor elfelejtik, hogy igazából a szemük világának megőrzése miatt érkeztek a kórházba.
Fontos kihangsúlyozni, hogy utaló és/vagy előre egyeztetett időpont nélkül nem lehet belépni a közösségi térbe, mert fennáll a veszély, hogy sokan a munkahelyük helyett a szemészet várótermében kötnének ki.